Szabó Tünde sportért felelős államtitkár a pénteki sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy az államtitkárság 2016-ban hirdette meg a három pillérből álló Hiszek Benned! Sport Programot. Ennek célja – az ország népegészségügyi mutatóinak javítása érdekében – a szabadidősportolók körének bővítése, az egészséges életmódra nevelés, valamint minél több fiatal bevonása az utánpótlássportba és a tehetséggondozásba.
    
Szabó Tünde kifejtette: a program II. alprogramjában az államtitkárság a Sportegyesületek Országos Szövetségével (SOSZ) együttműködve olyan projektek támogatását tűzte ki célul, amelyek bővítik a kis és közepes sportegyesületek utánpótlásbázisát. Hozzátette: növelni szeretnék az ország különböző pontjain működő sportszervezetek tehetséggondozó, utánpótlásnevelő munkájának hatékonyságát, és a korosztályt minél inkább be akarják vonni a sporttevékenységekbe. Ugyanakkor az is cél, hogy a programban érintett kis és közepes sportszervezetek szintjén emelkedjen a versenyengedéllyel rendelkező utánpótláskorú sportolók száma.
    
Az államtitkár ismertette, hogy az alprogram keretében a sportegyesületek a sportági toborzó események szervezését, a versenyeztetési és nevezési díjakat, a különböző sporteszközök beszerzését, vagy a megnövekedett taglétszám miatt szükséges sportszakemberi foglalkoztatást és létesítményhasználathoz kapcsolódó kiadásokat tudják fedezni.
    
A SOSZ elnöki tisztét 2015 decembere óta betöltő Deutsch Tamás is hangsúlyozta, hogy a Hiszek Benned! Sport Programmal a tehetség-kiválasztást és a tehetséggondozást, valamint az utánpótlásnevelést kívánják segíteni. Beszámolt arról, hogy a II. alprogram első három ütemében egy híján 600 kis és közepes sportszervezet jutott összesen 500 millió forintnyi támogatáshoz. Hozzátette: ezek az egyesületek a sport több mint 130 szakágával foglalkoznak.
    
„A program folytatódik, a negyedik ütemben újabb 200 millió forintra pályázhatnak július 15-ig a kis és közepes sportegyesületek” – jelentette be Deutsch Tamás, aki felhívta a figyelmet arra, hogy azok a sportszervezetek nyújthatják be pályázatukat, amelyek bevétele nem haladja meg az évi bruttó 500 millió forintot, taglétszámuk nem éri el az 1200 főt, illetve nem részesültek TAO-támogatásban.
    
Az egyéb részleteket a SOSZ honlapján találhatják meg az érdeklődők.